Patríte medzi milovníkov dobrých filmov a nemôžete si nechať ujsť žiadnu filmovú novinku? Viete, aké filmové trháky na nás čakajú počas roka 2019?

Medzi najlepšie filmy roku 2018 jednoznačne patrili hudobné filmy Zrodila sa hviezda v hlavnej úlohe s Lady Gaga a Bohemian Rapsody rozprávajúci životný príbeh legendárneho Fredyho Mercuryho.

V prvých mesiacoch roku 2019 nás už v kinách stihli potešiť dlho očakávané filmy ako Glass, Hellboy, The Favourite, rozprávka LEGO príbeh 2, prvá Marvelovka roku 2019 – Captain Marvel alebo horúca filmová novinka Avengers: Endgame.

Ale rok 2019 ešte ani zďaleka nekončí a filmoví tvorcovia avizovali viacero nových filmov, na ktoré sa ešte môžeme tešiť. Najočakávanejšie filmové novinky roku 2019 sú:

Pokémon: Detective Pikachu

Začiatkom mája sa v kinách môžeme tešiť na adaptáciu známeho hrdinu, ktorý pred pár rokmi pobláznil svet – Pikachu. Nepôjde však o adaptáciu známeho seriálu Pokémon, ale počítačovej hry Detective Pikachu.

POKÉMON Detective Pikachu – Official Trailer #1 • Warner Bros. Pictures

Aladdin

Koncom mája na nás čaká filmový reštart ďalšej animovanej klasiky – Aladdina. Pripravovaná novinka budí rozpaky a viacerí odborníci sa nevedia zhodnúť, či od nej čakať milé prekvapenie alebo hotovú katastrofu.

Godzilla: King of the Monsters

Pokračovanie úspešného filmu Godzilla z roku 2014 rozhodne poteší všetkých milovníkov tejto príšery, ktorí sa už dlho nevedeli dočkať ďalšieho pokračovania. Na film sa fanúšikovia môžu tešiť už koncom mája.

Men in Black: Globálna hrozba

Jún bude patriť komédii a legendárnym mužom v čiernom s charizmatickými hlavnými postavami, ktoré sľubujú poctivú filmovú zábavu.

Spider-Man: Ďaleko od domova

Kiná už dlho patria superhrdinom a tak nás v júli čaká aj ďalšia Marvelovku. Tešiť sa môžeme na známeho hrdinu Petra Parkera a jeho spojencov v boji proti príšerám zvaným Elementals.

Toy Story 4

Leto bude patriť rozprávkam. Okrem Levieho kráľa môžeme v auguste očakávať aj na novinku z dielne Pixar v podobe pokračovania obľúbeného príbehu hračiek.

Leví kráľ

Známa Disneyovka patrí medzi najočakávanejšie rozprávky roku 2019. Obľúbený Leví kráľ v rukách autora prerábky Knihy Džungle vzbudzuje obrovské očakávania. Film by sa mal do kín dostať v polovici júla.

Frozen 2

Ďalšou rozprávkou, ktorá sa v roku 2019 dočká svojho pokračovania je úspešné Ľadové kráľovstvo z roku 2013. Zápletka pokračovania rozprávky je zatiaľ tajomstvom, no vďaka úspechu prvého dielu sa očakáva od Disney podobný trhák.

Jumanji 3

Filmový hit roka 2017, Jumanji, ohlásil svoje ďalšie pokračovanie, v ktorom by sa mala predstaviť rovnaká herecká zostava ako v predchádzajúcom filme. Uvidíme, či sa pokračovanie kvalitovo vyrovná hitu roku 2017, ale ako to často býva, pôjde už len o slabší odvar.

The Addams Family

Na záver októbra bude striebornému plátnu kráľovať legendárna rodina Addamsovcov. Na rozdiel od známeho kultového filmu však pôjde o jej animovanú podobu. Napriek tomu veríme, že sa máme na čo tešiť.

Terminátor 6

Ďalšieho pokračovania sa v roku 2019 dočká aj terminátorská séria. Okrem Arnolda Schwarzeneggera fanúšikovia Terminátora uvidia aj na Lindu Hamilton.

Charlie’s Angels

Koncom októbra nás čaká aj oživenie známych Charlieho anjelov, no okrem hereckého obsadenia sa toho o filme zatiaľ moc nevie. Očakávanie sú však veľké, preto veríme, že krásny Charlieho anjeli opäť nesklamú.

Wonder Woman

Wonder Woman patrí medzi jeden z najočakávanejších filmov všetkých milovníkov komixových hrdiniek. Krásna komixová hrdinka je späť a s ňou aj nové dobrodružstvá.

Wonderful fan art. Artist unknown

Uverejnil používateľ Gal Gadot Wonder Woman DCEU Fans Nedeľa 28. októbra 2018

Star Wars: Episode IX

Začiatok a priebeh roku 2019 so sebou prináša množstvo filmových noviniek v podobe známych klasík, vďaka čomu sa návštevníci kín majú rozhodne na čo tešiť. Latka je preto nastavená vysoko a očakávania od ďalších filmových noviniek sú veľké.

Chystá sa aj Vianočný darček v podobe konca ságy Star Wars príde do kín 19 decembra 2019. Koniec 40 ročnej ságy si zaslúži veľké finále, a preto sú mnohí zvedaví, čo film fanúšikom ponúkne.

Zatiaľ ťažko hodnotiť, ktorý film sa stane najlepším filmom roku 2019 a trhne rekordy v návštevnosti kín. Jedno je však isté. Paleta pripravovaných filmov je pestrá a na svoje si prídu milovníci všetkých žánrov.

Autor

Som dobrák a veselá kopa. Keď mám čas, rád zájdem von s mojimi deťmi na prechádzku, prípadne vybehnem na bicykli do prírody. Zaujímam sa o novinky z oblasti technológií, jedla, cestovania a športu. O týchto témach aj píšem.