Jedného dňa takmer každý študent začne zvažovať svoje príležitosti v širokom okolí. Mnohý si nájdu svoje miesto v rodnej krajine, iní sa snažia o progres na nejakej zahraničnej univerzite. Mnohokrát sa však študenti nevedia zorientovať vo veľkom počte univerzít. Prinášame vám zoznam siedmych krajín, v ktorých sa vám dostane najlepšieho vzdelania a príležitostí.

1. Čína

Čína je najľudnatejšou krajinou. Skúsenosti ľudí, čo študovali v tejto zemi hovoria, že by to pre vás bola úžasná príležitosť. Mnohí z vysokých škôl uvádzajú, že v Číne dbajú na presnosť a akademický prístup. Štúdium v Číne sa ukazuje ako dobrá príležitosť a jeden z najlepších vzdelávacích systémov. Nejde však len o učenie, ale aj o skúsenosť s orientálnou civilizáciu a pôvabom krajiny. Biodiverzita a rušný nočný život sú ďalšie veci, ktoré možno na tejto krajine chváliť.

2. Sydney

Sydney v Austrálii je populárna voľba na žiadacom formulári mladých študentov. Jej prostredie sa môže pochváliť viac ako 70 plážami a prístavmi vo vodách Pacifiku.

Bondi Beach - Australia
Bondi Beach – Australia (zdroj: pixabay.com)

Azúrové more je pre všetkých turistov požehnaním. Počas takého pobytu môžete dokonale preskúmať Nový Zéland alebo byť svedkami veľkolepého bariérového útesu. Je tam množstvo programov na zárobok a študovanie pre mladých. Zarobíte si a zároveň sa toho veľa naučíte. S takmer 22 000 kurzami naprieč 1 100 inštitúciami sa nachádza krajina na ôsmom mieste v rebríčku 21 národných systémov vysokoškolského vzdelávania.

3. Taliansko

Ak ste hľadali možnosti štúdia na zahraničných univerzitách s rukami obtočenými okolo šálky dvojitého espressa, potom poznáte odpoveď. Taliansko ponúka všetko. Najmä prestížne svetové univerzity, ktoré vás pritiahnu bližšie k veľkej rímskej civilizácii. Ak máte záujem o umenie, architektúru či sochárstvo, potom všetky vaše odpovede na otázky dostanú odpoveď Taliansko. Florencia je najviac vyhľadávaným miestom zahraničných študento pre svoju bohatú históriu a umenie. “Basilica di Santa Maria del Fiore” osloví všetkých nadšencov umenia, zatiaľ čo ostatní sa môžu ponoriť do tajomstiev výroby vína v rozľahlej vinici Toskánska.

Cathedral of Santa Maria del Fiore
Cathedral of Santa Maria del Fiore (zdroj: pixabay.com)

4. Kanada

Kanada je často preferovanou voľbou pre väčšinu zahraničných študentov, ktorí hľadajú vysokú školu alebo univerzitu len kvôli životnej úrovni a kvalite poskytovaného vzdelania. Kvalita vzdelania je nepriamo úmerná nákladom na bývanie a život tam. Vďaka takmer 15% účasti zahraničných študentov môže byť Kanada hrdá na svoju multikultúrnu identitu. Angličtina je v Kanade populárnym jazykom, takže študenti nemajú problém s dorozumievaním. Je známa svojim rozsiahlym akademickym zázemím, ktoré poskytuje veľa možností pre výskum a všeobecné vzdelanie.

5. Francúzsko

Francúzsko je tretia krajina, ktorá predstavuje neuveriteľných 29% prílevu zahraničných študentov. Najmä vďaka kvalitnému vzdelávaciemu systému. Inžinierske a iné programy poskytujú mnohé výmenné programy. Do určitej miery poskytujú štipendiá a granty. Aj keď niektorí majú problémy s francúzštinou, ich kuchyňu si zamilujete. Takže, Bon appétit.

6. Spojené Kráľovstvo

Kultúrny mix vo Veľkej Británii je významným prínosom pre túto krajinu. Najčastejšie sa študenti rozhodujú pre univerzity v Anglicku, Walese, Škótsku a Severnom Írsku. Najznámejšie sú University of Cambridge a jej náprotivok University of Oxford.

University of Oxford
University of Oxford (zdroj: pixabay.com)

Dostať sa na takúto školu je veľmi náročné. NO až štyri britské univerzity sú považované za jedny z TOP 10 a 30 inštitúciách v tomto smere. Je tam toho veľa na skúmanie, taktiež mnoho Shakespearovskej kultúry. Avšak nezabúdajte, že autá jazdia po ľavej strane cesty.

7. USA

Niektoré z popredných svetových univerzít sa nachádzajú práve v USA. Existuje tu 30 z 50 najlepších medzinárodných univerzít. Dokonca aj keď nemáte najlepšie hodnotenie, ocitnete sa v neustále sa vyvíjajúcom prostredí, čím sa Spojené štáty stávajú optimálnou voľbou pre vysokoškolské vzdelávanie. Americké univerzity sú široko ďaleko známe svojou kvalitou výučby a výskumu. V súčasnej dobe asi 30% zo súčasných zahraničných študentov na celom svete študuje práve v USA.

Autor

Som dobrák a veselá kopa. Keď mám čas, rád zájdem von s mojimi deťmi na prechádzku, prípadne vybehnem na bicykli do prírody. Zaujímam sa o novinky z oblasti technológií, jedla, cestovania a športu. O týchto témach aj píšem.