Jedného dňa takmer každý študent začne zvažovať svoje príležitosti v širokom okolí. Mnohý si nájdu svoje miesto v rodnej krajine, iní sa snažia o progres na nejakej zahraničnej univerzite. Mnohokrát sa však študenti nevedia zorientovať vo veľkom počte univerzít. Prinášame vám zoznam siedmych krajín, v ktorých sa vám dostane najlepšieho vzdelania a príležitostí.

1. Čína

Čína je najľudnatejšou krajinou. Skúsenosti ľudí, čo študovali v tejto zemi hovoria, že by to pre vás bola úžasná príležitosť. Mnohí z vysokých škôl uvádzajú, že v Číne dbajú na presnosť a akademický prístup. Štúdium v Číne sa ukazuje ako dobrá príležitosť a jeden z najlepších vzdelávacích systémov. Nejde však len o učenie, ale aj o skúsenosť s orientálnou civilizáciu a pôvabom krajiny. Biodiverzita a rušný nočný život sú ďalšie veci, ktoré možno na tejto krajine chváliť.

2. Sydney

Sydney v Austrálii je populárna voľba na žiadacom formulári mladých študentov. Jej prostredie sa môže pochváliť viac ako 70 plážami a prístavmi vo vodách Pacifiku. Azúrové more je pre všetkých turistov požehnaním. Počas takého pobytu môžete dokonale preskúmať Nový Zéland alebo byť svedkami veľkolepého bariérového útesu. Je tam množstvo programov na zárobok a študovanie pre mladých. Zarobíte si a zároveň sa toho veľa naučíte. S takmer 22 000 kurzami naprieč 1 100 inštitúciami sa nachádza krajina na ôsmom mieste v rebríčku 21 národných systémov vysokoškolského vzdelávania.

3. Taliansko

Ak ste hľadali možnosti štúdia na zahraničných univerzitách s rukami obtočenými okolo šálky dvojitého espressa, potom poznáte odpoveď. Taliansko ponúka všetko. Najmä prestížne svetové univerzity, ktoré vás pritiahnu bližšie k veľkej rímskej civilizácii. Ak máte záujem o umenie, architektúru či sochárstvo, potom všetky vaše odpovede na otázky dostanú odpoveď TALIANSKO. Florencia je najviac vyhľadávaným miestom zahraničných študento pre svoju bohatú históriu a umenie. “Basilica di Santa Maria del Fiore” osloví všetkých nadšencov umenia, zatiaľ čo ostatní sa môžu ponoriť do tajomstiev výroby vína v rozľahlej vinici Toskánska.

4. Kanada

Kanada je často preferovanou voľbou pre väčšinu zahraničných študentov, ktorí hľadajú vysokú školu alebo univerzitu len kvôli životnej úrovni a kvalite poskytovaného vzdelania. Kvalita vzdelania je nepriamo úmerná nákladom na bývanie a život tam. Vďaka takmer 15% účasti zahraničných študentov môže byť Kanada hrdá na svoju multikultúrnu identitu. Angličtina je v Kanade populárnym jazykom, takže študenti nemajú problém s dorozumievaním. Je známa svojim rozsiahlym akademickym zázemím, ktoré poskytuje veľa možností pre výskum a všeobecné vzdelanie.

5. Francúzsko

Francúzsko je tretia krajina, ktorá predstavuje neuveriteľných 29% prílevu zahraničných študentov. Najmä vďaka kvalitnému vzdelávaciemu systému. Inžinierske a iné programy poskytujú mnohé výmenné programy. Do určitej miery poskytujú štipendiá a granty. Aj keď niektorí majú problémy s francúzštinou, ich kuchyňu si zamilujete. Takže, Bon appétit.

6. Spojené Kráľovstvo

Kultúrny mix vo Veľkej Británii je významným prínosom pre túto krajinu. Najčastejšie sa študenti rozhodujú pre univerzity v Anglicku, Walese, Škótsku a Severnom Írsku. Najznámejšie sú University of Cambridge a jej náprotivok University of Oxford. Aj keď dostať sa tam je veľmi náročné, možnosti sú veľké. Štyri britské univerzity sú považované za jedny z TOP 10 a 30 inštitúciách v tomto smere. Je tam toho veľa na skúmanie, taktiež mnoho Shakespearovskej kultúry. Avšak nezabúdajte, že autá jazdia po ľavej strane cesty.

7. USA

Niektoré z popredných svetových univerzít sa nachádzajú práve v USA. Existuje tu 30 z 50 najlepších medzinárodných univerzít. Dokonca aj keď nemáte najlepšie hodnotenie, ocitnete sa v neustále sa vyvíjajúcom prostredí, čím sa Spojené štáty stávajú optimálnou voľbou pre vysokoškolské vzdelávanie. Americké univerzity sú široko ďaleko známe svojou kvalitou výučby a výskumu. V súčasnej dobe asi 30% zo súčasných zahraničných študentov na celom svete študuje práve v USA.

Autor

Som dobrák a veselá kopa. Keď mám čas, rád zájdem von s mojimi deťmi na prechádzku, prípadne vybehnem na bicykli do prírody. Zaujímam sa o novinky z oblasti technológií, jedla, cestovania a športu. O týchto témach aj píšem.