Kategória

Zdravie

Kategória
Dám to do chladničky, tam sa to nepokazí.. Aj vy si hovoríte pri vykladaní nákupu tieto slová? Verte, či neverte, niektoré potraviny do chladničky naozaj nepatria a ak ich tam budete dávať, životnosť im skrátite, zmeníte ich štruktúru, alebo už nebudú chutiť tak ako by mali.
Ovocné smoothies sú nielen chutné, sýte a plné vitamínov, ale vedia byť zákerné. Platí to najmä v prípade, že sa do mixéra nasype všetko, čo príde pod ruku. Pozor na tieto kombinácie, pretože skôr ako dobrý pocit zo zdravého drinku, môžeš pocítiť nepríjemné pocity a bolesti brucha.
Pôvodom Američan. Na prvý pohľad slnečnica. Hľuzy v zemi sa ponášajú na zemiaky, no chuť je iná. Chuť mladého kalerába s príchuťou slnečnicových semienok. Tam, kde vraj ostatní hynú, on sa teší hojnosti. Vášniví záhradkári by za jeho pestovanie a distribúciu do priemernej slovenskej domácnosti siahli hlbšie do vrecka. Reč je stále o ňom. Zoznámte sa s jedinečným Amerikánom. Ak ste už o ňom počuli, nechajte sa zas a znova vniesť do tajov jedinečného liečivého nezmara. Nezmara menom topinambur.
Najnovší prírastok medzi “superfoods” sú bobule z Amazonského pralesa- acai berries. Nájdete ich vraj v “každom dobrom supermarkete” a mraziarenskom boxe napríklad v Dm drogérii. Reklama na acai je na každom kroku a o jeho účinkoch básni každý acai maniak. Pri tom všetkom humbuku ale zabudli na staré, dobré čučoriedky ktoré sa mimochodom tiež zaraďujú medzi superfoods a v porovnaní s acai sú 5! násobne lacnejšie.