“Odísť z niekoho života nieje také ľahké, ako vyjsť cez dvere”. To je svätá pravda. Rozchod nie je vždy taký ľahký, ako sa to možno na prvý pohľad zdá, a niektorí počas svojho života schytajú dobre zdevastujúci “breakup”. Vzhľadom k najnovším štúdiám o tom, pre väčšinu nieje zlomové to, prečo sa rozídu ale skôr to, ako a kde. Rozmýšlali ste niekedy nad tým, ako najhoršie môžete ukončiť vzťah, keď sa rozídete zlým spôsobom? /Hoci rozchod je sám o sebe zlý, aspoň vo väčšine prípadov/. My vám teraz prinášame výber tých najhorších spôsobov, ako ukončiť svoj vzťah.

Keď ste opitý

Toto je dosť trápny spôsob, ako sa rozísť. Ak nie ste šťastný vo vzťahu, a chcete sa stiahnuť, počas toho ako budete oznamovať túto novinku by ste mali mať určite čistú a triezvu hlavu. Keď ste opitý, nedávate si príliš veľký pozor na to, čo hovoríte, a navyše si na druhý deň nič nebudete pamätať.

People-Bar
People-Bar (zdroj: pixabay.com)

Počas spoločnej dovolenky

Nič sa nepriblíži k rozchodu na dovolenke. Bola by to iba strata času a peňazí. Zničiť niečo, čo mala byť pôvodne zábava, je horšie než by si jeden mohol myslieť. Navyše je fakt zlé, opúšťať dovolenkovú destináciu s ešte väčším stresom, než ste tam išli. Dokonca ani nemôžete utiecť, keď ste na dovolenke.

Na Facebooku alebo na Twitteri

Rozchod na sociálnych sietiach ako je FB alebo Twitter má väčšie emocionálne dôsledky než by ste si mysleli. Je to veľmi verejný spôsob, a musíte čeliť útokom z každej strany. Navyše, vidia to všetci a nikdy neviete, kedy to niekto z nich môže použiť proti vám.

Keď sú nablízku členovia rodiny alebo kamaráti

Ak z toho spravíte rodinnú aférku, určite to jedného dňa oľutujete. Osoba s ktorou sa rozídete nemusí reagovať normálne na to, najmä keď je vaša rodina blízko. Ak ešte bude nasledovať aj “bitka”, bude to naozaj trápne. Spravíte zo seba vola pred rodinou/kamarátmi, ktorí sa stanú svedkami tohto trapasu. Bolo by v poriadku ublížiť danej osobe, s ktorou ste strávili nejakí čas, a primeť ju tak ku plaču pred všetkými? Daná osoba si určite zaslúži väčší rešpekt.

Ignoráciou

Ignorácia je ďalší zo zlých spôsobov ako pustiť k vode svoju frajču. Ak nechcete pokračovať vo vzťahu, tak to tej osobe len jednoducho povedzte. Myslíte si, že ignorácia vám pomôže? Práve naopak, dotyčná osoba len bude vyzvedať a rýpať do vás za to, nehovoriac o možných scénach na pracovisku, alebo aj na širšej verejnosti. A to nechcete.

Na Valentína

Je to naozaj smutné, rozísť sa s niekym presne v deň, kedy sú všade naokolo šťastné páriky. Ďalšou zlou vecou je, že sa vám každý rok na Valentína môže spomenúť na túto udalosť, a to vám na nálade rozhodne nepridá.

Not Today
Not Today (zdroj: pixabay.com)

Neosobne /teda telefón, sms/

Keď ste sa už rozhodli ukončiť vzťah, tak to urobte s rešpektom voči danej osobe. To je jediná vec, ktorú od vás dostane, takže si to zaslúži. Proste si to vysvetlite, a nechajte za tým hrubú bodku, a nie čiarku.

Prichytený počas podvádzania

Toto je suverénne najhorší spôsob, ako sa rozísť. Je zlé podvádzať, a ešte horšie je pri tom byť prichytený.

Autor

Som blogerka a copywriterka, vyštudovaná ekonómka a večná optimistka. Píšem rada o všetkom, čo ma zaujíma, najradšej ale o zdravej výžive, vzťahoch a aktívnom živote. Keď mám chvíľu voľna, rada si zájdem s kamarátmi posedieť do kaviarne, alebo na dobrý koncert a cez víkend chodím najradšej za rodičmi na dedinu, kde som vyrastala.