Každý z nás sa už ocitol v rozpakoch v niektorých situáciách v našom živote. Je to tak? Áno, je to tak! A je to celkom normálne, pretože nie vždy môžete byť pánom/pani dokonalým/ou. Robíme chyby, ktoré sú tak zábavné a zároveň tak trápne. Takéto veci sa odohrávajú najmä v našej mysli. Avšak pokiaľ ide o podvedomie, niet lepšieho príkladu ako spánok. Ale neznamená to, že vaša myseľ má tendenciu pohybovať sa v podvedomom svete len počas spánku. Hovorí sa, že vedomá myseľ je logická, analytická. Podvedomie je však nelogické. A pretože väčšina nášho správania sa riadi podvedomím, môžeme si predstaviť, aký býva výsledok. Takže sa poďme pozrieť na zoznam desiatich trápnych vecí, zapríčinených podvedomím, ktoré nás sprevádzajú celý život.

10. Z NIČOHO NIČ DO NIEČOHO NARAZÍME

Idete po ulici a zamýšľate sa nad niečím, skoro narazíte do niekoho. Nuž, toto je ešte dobré. Môžete sa ospravedlniť a pokračovať ďalej. Ale čo ak narazíte do niečoho ako stena, dvere alebo stĺp? Môže to byť skutočne trápne. Ste vedľa a len sa smejete na samom sebe. Samozrejme, nemáte na výber. A povedať len pardon, by celú situáciu viac zosmiešnilo. A to sa nestáva, keď spíte. Určite, tvoja myseľ je v inom svete, mysliac na niečo dobré alebo radšej zlé. No v tejto situácií už ťažko niečo zachraňovať.

9. NEMÁTE POTUCHY, ČO HOVORÍTE

Stáva sa to, keď spíme, ale aj keď sme hore. Väčšina počas spánku „bľaboce“ veci, ktoré môžu byť pre ľudí okolo naozaj zaujímavé. Niektorí zas hovoria rôzne slangové či expresívne výrazy na konkrétnych ľudí, ktoré by nepovedali, keby boli hore. Nevedomky tiež vydávajú zvuky, ktoré by nikto nepredpokladal. Doteraz bolo zrejme každému jasné, o čom je reč. Avšak, keď si neskôr uvedomíte, čo ste povedali, stáva sa celá záležitosť celkom nepríjemná a treba jej čeliť.

8. NEPRETRŽITE NA NIEKOHO HĽADÍTE

Ľudia sa hľadia z rôznych dôvodov. Jedným z nich sú práve tie typické mužské pohľady. Ďalšie sú tie, o ktorých píšeme. Sedíte v dave a ani si neuvedomujete, že sa na niekoho neustále pozeráte. Vaše oči to v úmysle síce nemajú, ale podvedomie vás zavedie iným smerom. Dôsledky tohto môžu byť rôznorodé. Obeť vášho pohľadu sa môže cítiť nepríjemne a vy nikdy neviete, či na oplátku dostanete facku, aj keď ste to tak nemysleli.

7. CHRÁPANIE POČAS SPÁNKU

Všetci sme si určite prešli fázou mučenia, keď človek spí vedľa nás a chrápe. Väčšinou vo vlaku či autobuse. Niektorí z nás majú to šťastie, že bývajú sami. Občas to môže byť však skutočne katastrofa. Samozrejme, nikto to nerobí z vlastnej vôle. Ľudia si z vás uťahujú, keď zistia túto skutočnosť. Predstavte si, že si chcete spraviť pekný večer s priateľmi, užiť si voľných chvíľ a niektorí z nich o polnoci zachrápe. Hneď ráno sa stane terčom výsmechu a vy už len prehrávate záznam zvuku jeho aktivity ostatným. Len si predstavte, aké nepríjemné to môže byť.

6. ČUDNÉ KSICHTY

Také tie opičie výrazy, ktoré robievate len keď ste vo svete snov svojho podvedomia. Spomínate si? Niet pochýb o tom, že sme ich robili všetci v niektorých okamihoch života. A možno stále robíme a neuvedomujeme si to. Osobe, ktorá vedľa nás sedí, sa to môže zdať skutočne smiešne. O to viac, keď sa tá osoba stane nám bližšou. A v okamihu, keď si uvedomíte, čo ste robili, si už len v mysli poviete: „Do zadku“ !!! Ako som mohol vždy robiť ten priblblý výraz?

5. CHYTANIE NEVHODNÝCH MIEST

Som si istý, že mnoho z nás videla ľudí, ako si špárajú v nose a ušiach na verejnosti. Niektorí ľudia to robia medzinárodne, iní nie. Taktiež keď spíte, mnoho ľudí si ani len nepredstavuje, aké miesta zaujímajú ich ruky! Môže to byť ešte viac znepokojujúce ak si váš priateľ odfotí, ako si chytáte genitálie alebo strkáte prst do úst. Teraz, čo sa stane ale s fotkou, ktorá je podstatne trápna, hm? Nuž, všetko je to hra našich rúk v rôznych súvislostiach. Ak to môže byť zábava, môže to však preniknúť aj do veľmi trápnych momentov na verejnosti.

4. ŠKRABANIE HLAVY NA VEREJNOSTI

Rozmýšľali ste nad niečím a stále ste nevedeli nájsť riešenie, cítili ste sa hlúpo, tak ste sa škrabali po hlave. Možno si to vysvetliť tak, že ste zvyšovali počet vší v hlave alebo ste príliš lenivý na sprchu. Aj keď ani jeden z nich nemusí byť pravda v skutočnosti, ľudia si pod týmto druhom falošného dojmu pomyslia a povedia nasledovné: „Aký ste museli byť špinavý!“. A zrazu sa preberiete zo sveta snov a snažíte sa nájsť čo najlepšie vysvetlenie a zakryť rozpaky, ale mnohokrát márne.

3. V ROZPAKOCH ZO ZAKOPNUTIA

Máte prezentáciu a ste tak nervózny, lebo myslíte na kiks, ktorý ste spravili minule, že pri chôdzi ste si nevšimli prekážku v podobe drôtov. Vaše nohy sa zapletú a vy spadnete na zem mysliac si, že toto bolo to najhoršie, čo sa Vám v živote mohlo stať. Tí, ktorí si to vedia predstaviť, prikyvujete zo skúsenosti. Vaša tvár sčervená ako paradajka a ste v rozpakoch. Je tak? Takéto incidenty sa tiež stávajú, keď idete po ulici, na schodoch … Všetky takéto nehody sa objavujú obvykle v stave nepozornosti. Alebo aj niečoho iného?

2. OBLEČENIE NAOPAK

Ach, tie lenivé rána. Vstaneš z postele a nevedomky si oblečieš niečo naruby, čím sa postaráš okolo seba o dobrú zábavu. Ľudia sa budú bezpochyby smiať na tvojej hlúposti v okamihu, ako ťa zbadajú. A našťastie, ak si na mieste bez toaliet, nemáš inú možnosť len zotrvať v tomto elegantnom nahodení po celý deň. A nepochybne to môže byť skutočne nepríjemné, pretože mať sveter, či tričko naopak, je naozaj nezvyčajné a divné.

1. SMIATIE NA VÁŽNYCH TÉMACH

Niekedy dokáže úsmev vážne spôsobovať nedorozumenia. Ako sa cítiš, keď ťa učiteľka zachytí, ako sa smeješ na jej prednáške, keď nemáš žiadny dôvod? Nuž, je jasné, že si bol duchom neprítomný a staral sa o romantickom stretnutí alebo si plával svetom fascinácie. Ale raz to príde tak, že to zaznamená každý a ty sa budeš cítiť skutočne trápne. Toto sa nám stáva najčastejšie a vieme to veľmi dobre, akí je nahlas sa chechtať na hodine či na inom verejnom mieste. Keď sa smeješ na niekoľkých vážnych problémoch a nemáš to v skutočnom záujme. Avšak, bez ohľadu na to, do akej miery si v živote v rozpakoch, musíš sa naučiť chápať to ako novú skúsenosť, pretože nie všetko, čo sa v živote deje je dokonalé a jednoduché. Máme k dispozícii pošmyknutia a pády, ktoré nám vytvárajú spomienky, ktoré si môžeme chrániť počas celého života.

Autor

Som blogerka a copywriterka, vyštudovaná ekonómka a večná optimistka. Píšem rada o všetkom, čo ma zaujíma, najradšej ale o zdravej výžive, vzťahoch a aktívnom živote. Keď mám chvíľu voľna, rada si zájdem s kamarátmi posedieť do kaviarne, alebo na dobrý koncert a cez víkend chodím najradšej za rodičmi na dedinu, kde som vyrastala.